2. 6. 2023

Randák: Peníze ‘ulité’ z dopravního podniku se vracely do Česka

Peníze vyváděné z pražského dopravního podniku (DPP) na Britské Panenské ostrovy se vracely zpět do České republiky k lidem napojeným na dopravní podnik. V pořadu Otázky Václava Moravce v ČT to řekl ředitel rozvědky Karel Randák z Nadačního fondu proti korupci (NFPK). Fond má podle něj tuto skutečnost podloženu konkrétními poznatky, které chce předat policii.

“Pokud se najde například nějaká smlouva, která naznačuje to, že advokátní kancelář Šachta & partners poskytuje nějaké půjčky zpět sem do republiky, nebo že existují některé firmy, kde figurují lidé z advokátní kanceláře Šachta & partners a někteří lidé, kteří byli s tímto obchodem spojeni, a kteří působí ať už v dopravním podniku nebo to mohou být jejich rodinní příslušníci, tak pak samozřejmě to ukazuje na určité důkazy, že ty peníze se vrací do České republiky,” řekl Randák.

ČTĚTE TAKÉ: Jízdné v Praze příští rok opět zdraží, připustil Svoboda

Někdo z dopravních podniků podle něj mohl být “puzen” k tomu, aby uzavřel nějakou smlouvu s vědomím, že se mu peníze vrátí zpět. “A kruh se tím uzavírá,” doplnil Randák. Fond je připraven všechny podklady předat vyšetřovatelům. Policie ani magistrát, akcionář dopravního podniku, o ně ale zatím nepožádaly, doplnil Randák.

  Plné znění textu: Randák: Peníze ‘ulité’ z dopravního podniku se vracely do Česka

 
error: Alert: Content selection is disabled!!