9. 6. 2023

Patřit k Bémově partě se Dvořákovi nevyplatilo, jako šéf pražského DP skončil

Šéf pražského dopravního podniku: Kdyby někdo řekl, že jsem reprezentantem ,staré party‘, tomu rozumím. Ale vyčítat mi hospodaření?

Šéf Dopravního podniku hlavního města Prahy Martin Dvořák (od roku 2007) se domluvil s pražským primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS) na rezignaci na všechny své funkce v této městské firmě. Ve čtvrtek to uvedl server iDnes.cz. „Už je vyčerpávající permanentně vysvětlovat věci, které jsou médii velmi často mylně interpretovány. Jako například to, že jsem odpovědný za předražené jízdné v Praze, přitom Dopravní podnik jízdné vůbec neurčuje. Nebo to, že máme drahé autobusy, a spousta dalších příběhů,“ řekl k tomu Dvořák deníku MF Dnes.

Ve středu se Dvořák v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) ohradil vůči kritice ze strany pražské TOP 09. Ta požadovala jeho odchod z funkce generálního ředitele i předsedy představenstva kvůli špatnému hospodaření v největším podniku města Prahy. Dle Dvořáka byl však prý její důvod zcela jiný: to, že je reprezentantem „staré party“.

V úterý se v dopravním podniku odehrálo personální zemětřesení. Nová rada hlavního města totiž z dozorčí rady odvolala Milana Richtera, Dalibora Mlejnského, Marka Ječménka (všichni za ODS) a Antonína Weinerta (ČSSD). Dvořák HN řekl, že je připraven případně z funkce odejít, o čemž by rozhodovala dozorčí rada. Manažersky ho prý oslabila kauza s předraženými jízdenkami. Ukázalo se totiž, že z každé jízdenky pražského dopravního podniku putuje 17 haléřů firmě Cokeville Assets z Panenských ostrovů.

  Plné znění textu: Patřit k Bémově partě se Dvořákovi nevyplatilo, jako šéf pražského DP skončil

 
error: Alert: Content selection is disabled!!