10. 6. 2023

O čachrech s jízdenkami policie věděla

Policejní protikorupční útvar měl téměř dva roky důkazy o tom, že kolem pražského dopravního podniku (DPP) existuje organizovaná skupina lidí, která z něj vyvádí peníze. Detektivové však nezasáhli a nyní případ, na který tento týden upozornil Nadační fond proti korupci, předali pražské policii.

Píšou to dnešní Hospodářské noviny. Důkazy protikorupčnímu útvaru odevzdal v lednu 2010 obchodní ředitel tiskárny vyrábějící jízdenky pro DPP Vladimír Sitta mladší, ten se nyní obává, že policie chce případ “zamést pod koberec”.

V úterý řekl novinářům bývalý ředitel rozvědky Karel Randák z Nadačního fondu proti korupci (NFPK), že z DPP vyvádí peníze organizovaná skupina lidí. Finance jdou například z dodávek náhradních dílů, pohonných hmot nebo z výroby jízdenek. Minimálně ve dvou případech figuruje firma Cokeville Asset napojená na lobbistu Ivo Rittiga.

ČTĚTE VÍCE: Fond: Peníze za předražené jízdenky inkasoval lobbista Rittig

Nadační fond proti korupci má prý důkazy, že mezi Rittigem a firmou existuje smlouva o spolupráci, na jejímž základě má firma Rittigovi vyplácet provize ve výši 160.000 eur (asi čtyři miliony korun) měsíčně a další procenta ze zisku. Smlouva je údajně koncipována tak, že ze strany Rittiga nemusí být žádné plnění. Za období od ledna 2007 do února 2008 vyplatila společnost Rittigovi provize ve výši 73 milionů korun.

  Plné znění textu: O čachrech s jízdenkami policie věděla

 
error: Alert: Content selection is disabled!!