2. 10. 2023

Dvě vily a řada obvinění kolem Dvořák

Je to zamotaný příběh, jehož ústřední postavou je bývalý šéf pražského Dopravního podniku Martin Dvořák. Zápletka souvisí s jeho matkou, která je podezřelá z nekalých obchodů s nemovitostmi.

Další postavy v příběhu se dělí na dva tábory. Zatímco jedni poukazují na to, že obchody souvisí s korupcí v Dopravním podniku, druzí případ označují za mediální kampaň, kterou rozpoutala Dvořákova exmanželka.

Už před třemi lety média informovala o divokých okolnostech Dvořákova rozvodu s Michaelou Krešlovou (viz níže). I tehdy hrála jednu z hlavních rolí Dvořákova matka Marie Nováková. Nyní všichni tři opět figurují v kauze, ve které jde o pochybné koupě nemovitostí za desítky milionů korun.

Dvořákova matka získala na podzim roku 2010 neprůhledným způsobem vilu v pražských Dejvicích. Odkoupila ji od advokátů podnikatele a kmotra Ivo Rittiga, který podle Nadačního fondu proti korupci (v něm působí Karel Randák, který do příběhu také vstoupí) získával provize z tisku jízdenek pro MHD a dalších zakázek dopravního podniku v době, kdy ho vedl Dvořák.

ČTĚTE VÍCE:

Podivně vyhlíží i koupě vily na Madeiře. V transakci byla zapojená společnost Cokeville Asset se sídlem na Britských Panenských ostrovech, která zprostředkovala i zakázku na tisk jízdenek pro dopravní podnik. O obchodech ve středu informovaly Hospodářské noviny a Aktuálně.cz.

PODROBNOSTI O KOUPI NEMOVITOSTÍ ČTĚTE ZDE: Matka bývalého šéfa DPP Dvořáka získala podezřele vilu za miliony

V obou obchodech s nemovitostmi figuroval David Michal z advokátní kanceláře Šachta & Partners, která zastupuje i zmiňovaného Rittiga. Kancelář po upozornění na nejasné transakce v médiích vydala prohlášení, v němž tvrdí, že se jedná o mediální kampaň, kterou účelově rozpoutala Dvořákova exmanželka Michaela Krešlová.

Chce majetek a syna

Podle kanceláře je veřejným tajemstvím, že Krešlová nyní žije s Karlem Randákem. “Dlouhá léta velmi agresivně bojuje jak o majetek, tak o syna,” tvrdí o Krešlové advokátní kancelář. Účelovou skandalizací Dvořáka za pomoci Randákova protikorupčního fondu prý sleduje vlastní prospěch.

  Plné znění textu: Dvě vily a řada obvinění kolem Dvořák

Obsah
 
error: Alert: Content selection is disabled!!