10. 6. 2023

Matka exšéfa pražského dopravního podniku není žádná chudá důchodkyně

Právník z kanceláře Šachta & Partners si koupil dům za 25 milionů korun. Pak prý nevěděl, co s ním, a tak ho prodal matce Martina Dvořáka.

Marie Nováková je – po mamince bývalého ministra průmyslu Martina Kocourka – další movitou matkou, která upoutala pozornost médií. Tentokrát ovšem nejde o prostou penzistku, ale o podnikatelku s rozsáhlými aktivitami. Synem Novákové je bývalý „generál“ pražského dopravního podniku Martin Dvořák. Podle středečních Hospodářských novin (prvotní informace zkraje ledna přinesl deník Insider) společnost paní Novákové koupila v listopadu roku 2010 firmu s vilou v pražských Dejvicích. Dům i firmu před tím vlastnila kyperská firma Cheerlade Holding Limited. Jedním ze spolumajitelů této společnosti je právník David Michal z advokátní kanceláře Šachta & Partners, která zastupuje karibskou firmu Cokeville Assets figurující v kauze předražených jízdenek dopravního podniku v Praze. A propletenec je na světě.

To je ve zkratce příběh, o kterém informovalo středeční vydání HN. Popisovaná transakce je z dostupných informací pravděpodobně těžko napadnutelná. Kvůli personální provázanosti, jaké se v případě pražského dopravního podniku a jeho bývalého šéfa objevují, ji přesto zachycujeme.

  Plné znění textu: Matka exšéfa pražského dopravního podniku není žádná chudá důchodkyně

 
error: Alert: Content selection is disabled!!