2. 10. 2023

Bém o kauze Dvořákova majetku: Nevyčítal bych mu, že měl dobré vztahy s politiky

Část 9 z 28 seriálu Jízdenky DPP

V posledních čtyřech letech odcházely ze zakázek pražského dopravního podniku miliony korun firmám registrovaným v Karibiku. Politici, kteří měli kontrolovat chod městské společnosti, tvrdí, že o ničem nevěděli. “Nevěřím tomu,” říká v rozhovoru pro HN bývalý primátor Prahy Pavel Bém (ODS).

Bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák je ve velmi vážném podezření přinejmenším ze střetu zájmů. Policie se zajímá o jeho majetek, jeho matka totiž například získala vilu za pomoci firem, které získávaly peníze z lukrativních zakázek Dopravního podniku Praha za Dvořákovy éry.

“Zatím jsou to virtuální, mediální spekulace,” komentuje bývalý primátor Prahy Pavel Bém informace o tom, jak se hospodařilo v pražském dopravním podniku.

HN: Jak je možné, že nikdo z politiků netušil, co se děje v dopravním podniku? Třeba případ předražených jízdenek a výtěžku z jejich prodeje, který směřoval do firem v daňovém ráji?

Pokud se ukáže, že jízdenky byly předražené, tak to nepochybně musí vést k trestnímu stíhání. Kdyby se ukázalo, že Martin Dvořák nehospodařil s péčí řádného hospodáře a že připravil veřejnou instituci o nějaké finanční prostředky, tak na něj musí být podáno trestní oznámení. Nicméně já nevěřím tomu, co se píše v novinách. Vše je zatím v rovině spekulací, netroufám si proto celý příběh komentovat. Znám desítky takových příběhů, kdy to začalo zázračným obviněním, interpretací nějakého předražení a pak se ukázalo, že to nebyla pravda.

  Plné znění textu: Bém o kauze Dvořákova majetku: Nevyčítal bych mu, že měl dobré vztahy s politiky

Navigace<< Posudek dopravního podniku nahrává Rittigovi. Nelze podle něj dokázat, zda vznikla škodaŠel po stopách Rittiga, ale narazil a byl obviněn. Není to sport pro každého, říká manažer >>
 
error: Alert: Content selection is disabled!!