9. 6. 2023

Matka exšéfa pražského dopravního podniku: Je to teror

Marie Nováková v rozhovoru pro MF Dnes považuje podezřelý tok peněz, které si půjčila na financováním vily na Madeiře, za fabulaci.

Byla to čistá obchodní záležitost,“ řekla ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes developerka Marie Nováková v reakci na „kruh náhod“, který během uplynulého týdne média uzavřela kolem její půjčky na financování vily na Madeiře a pražským dopravním podnikem (DPP), jemuž v inkriminované době šéfoval její syn. Martin Dvořák v rozhovoru v Lidových novinách slíbil, že detaily o svých majetkových poměrech zveřejní do dvou týdnů.

Hovoří matka

Nejprve k Marii Novákové: Hospodářské noviny a server Aktuálně.cz minulý týden upozornily na podezřelý tok peněz na exotické trase Hongkong – Britské Panenské ostrovy, ze kterých developerka v roce 2008 financovala koupi domu na Madeiře. V kruhu se totiž objevila karibská firma Mavex Group Incorporated, která vlastnila firmu napojenou na zakázky DPP. To vše v době, kdy byl ředitelem podniku Novákové syn Martin Dvořák.

Protikorupční policie již začala prověřovat, zda podnikání paní Novákové nesouvisí se zakázkami dopravního podniku. Podezřelý je zejména tok peněz mezi hongkongskou společností Unitex International Capital a britsko-panenskou Mavex Group Incorporated, která spoluvlastnila firmu Bitmedia, která za absurdní patent na obrazovky v metru inkasovala peníze od DPP. Obě firmy zastupoval právník David Michal z advokátní kanceláře Šachta & Partners.

„Potřebovali jsme advokátní kancelář, která nám s transakcí pomůže. Požádala jsem proto svého známého, doktora Šachtu, s nímž se vídám přes dvacet let a strašně si ho vážím. A on mi nabídl, zda bych nechtěla úvěr,“ řekla pro sobotní MF Dnes Nováková. Prý to ale byla čistá obchodní záležitost a nezajímalo ji, odkud peníze na úvěr na její dům pocházely. Podobně jako bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS), který prý nevěří na mediální spekulace, považuje i Nováková tok peněz za fabulace.

Z odpovědí Marie Novákové v rozhovoru pro Mladou frontu vybíráme:

MF Dnes: Počkejte – vy jste si dodnes nezjistila, odkud peníze pocházejí?
Nováková: Začala taková mediální honička, že jsem neměla šanci nic zjistit. S panem Šachtou (spolumajitel advokátní kanceláře Šachta & Partners  pozn. ČESKÉ POZICE) jsem se jednou viděla, byla jsem z toho v šoku, on také a pak už jsme se neviděli. Ale domnívám se, že jsou to fabulace.

  Plné znění textu: Matka exšéfa pražského dopravního podniku: Je to teror

 
error: Alert: Content selection is disabled!!