2. 6. 2023

Primátor zastavil hledání nového šéfa pražského dopravního podniku

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) razantně vstoupil do dění v Dopravním podniku hlavního města Prahy, kolem jejíhož hospodaření a zakázek se vrší jedna aféra za druhou. Primátor se rozhodl zrušit výběrové řízení na personální agenturu, která by měla vybrat nového generální ředitele. Doporučila to komise, která měla jednotlivé nabídky posuzovat. V jejím čele stál právě Svoboda.

Dopravní podnik oslovil 14 personálních agentur, z nichž devět podalo nabídku. Pět firem však nesplňovalo podmínky. Ze čtyř, které zůstaly, byly dvě nabídky podezřelé výrazně nízkou cenou. Zůstaly tedy dvě relevantní nabídky. Podle informací ČESKÉ POZICE se do nejužšího kola výběru dostaly Bubenik Partners a TOPSEARCH.

Martin Dvořák, který podnik vedl od dubna 2007, rezignoval na funkci loni v prosinci. Řízením byl pověřen dopravní ředitel firmy Jaroslav Stůj. I ten byl však odvolán, podle informací ČESKÉ POZICE mimo jiné i proto, že též na něm ulpívalo podezření z netransparentních osobních vazeb. Zastupující šéfkou podniku se stala Magdalena Češková. Dozorčí rada před více než měsícem vypsala tendr na personální agenturu. Na post nového generálního ředitele měla vyhledat tři až čtyři kandidáty. Kritériem pro posouzení nejvhodnější nabídky v maximální hodnotě 1,2 milionu korun byly cena (70 procent váhy) a strategie výběru (30 procent).

Aféry kolem pražského dopravního podniku jsme sledovali v sérii článků.

  Plné znění textu: Primátor zastavil hledání nového šéfa pražského dopravního podniku

 
error: Alert: Content selection is disabled!!