Advokátní kancelář Šachta & Partners získala v očích veřejnosti korupční nálepku.

Může za to bývalý šéf civilní rozvědky a současný šéf investigativců Nadačního fondu proti korupci Karel Randák. Ten totiž od prosince několikrát veřejně poukázal na to, že právníci od Drahomíra Šachty jsou údajně zapojeni do finančních transakcí, které měly v minulosti přes spletitou síť nastrčených zahraničních firem vyvést stamiliony korun z pražského dopravního podniku.

Podle Randáka se tak dělo v době, kdy v DPP vládl Martin Dvořák. A peníze prý končily u vlivného pražského podnikatele a lobbisty Ivo Rittiga.

Rittig i advokáti ze Šachta & Partners se všem nařčením důrazně brání a tvrdí, že s peněžními toky, které protikorupční fond a Randák popsali, nemají nic společného. A hodlají se bránit. Podali trestní oznámení a založili i webovou iniciativu Vaše svoboda. Aby doložili spiknutí, pověsili tam tajné fotografie (proti nimž v principu bojují) ze schůzky Randáka s redaktorkou Blesku, která pak psala články o majetku Marie Novákové, matky Martina Dvořáka.

“Máme dost fízlovských metod pana Randáka,” říkal emotivně pro Hospodářské noviny David Michal, jeden z právníků, jehož jméno figuruje ve všech kauzách, které Randák zveřejnil. “Pan Randák jistě ponese následky svých činů, již je na něj podána řada trestních oznámení,” dodal Michal ve středečním on-line rozhovoru pro server IHNED.cz.

Šachtovci vstoupili s Randákem do války. Generál ve výslužbě začátkem února pro HN popsal údajné metody svých soupeřů. “Vím, že mi prověřují účty, fotí barák, ale mě to nijak nerozhází,” řekl Randák.


Skutečně právníci ze Šachta & Partners Randáka sledují? Jak jeho tvrzení vyvracejí? Proč má podle jejich názoru bývalý elitní agent zájem na rozkrývání údajných finančních machinací v pražském dopravním podniku? Ptali jste se právníka Davida Michala on-line.

  Plné znění textu: Randák ponese následky svých činů, tvrdí právník Šachta & Partners David Michal