9. 6. 2023

Příběh o panu Prskavcovi: Pohádkový job v pražském dopravním podniku

Urostlý devětadvacetiletý právník Michal Prskavec našel 18. ledna 2012 přímo pohádkové zaměstnání. Stal se vedoucím právního odboru v Dopravním podniku hlavního města Prahy (DPP). Právní oddělení tehdy muselo vyztužit své řady – společností už zhruba měsíc lomcovaly skandály kolem bývalého generálního ředitele DPP Martina Dvořáka, na něhož udeřil protikorupční fond podnikatele Karla Janečka.

Jelikož Dvořák aféry kolem podezřelých zakázek neustál, novým a dočasným šéfem dopravního podniku se ke konci loňského roku stal Jaroslav Stůj. Právě on posléze rozhodl, že šéfem právního odboru se stane Prskavec. O jeho výjimečných profesních kvalitách musel být Stůj zatraceně přesvědčený, neboť ho zaměstnal rovnou bez zkušební doby a na dobu neurčitou.

Jenomže uplynulo 103 dnů a nastaly zlé časy. Prskavec se musel z DPP poroučet. Neměl však důvod ke smutku – jak uvedly důvěryhodné zdroje ČESKÉ POZICE, dostal zlatý padák ve výši 330 tisíc korun. Pro přehlednost ještě jednou: za 103 dnů 330 tisíc korun. Jen na odměně to dělá více než tři tisíce korun za den.

Michalu Prskavcovi prý byla jako odstupné vyplacena nejnižší možná částka

  Plné znění textu: Příběh o panu Prskavcovi: Pohádkový job v pražském dopravním podniku

 
error: Alert: Content selection is disabled!!