2. 10. 2023

Václav Láska, advokát

Pražský dopravní podnik ovládala zločinecká organizace, která mu pouštěla žilou přes nevýhodné a nevypověditelné smlouvy, k takovému závěru došel advokát Václav Láska, když na žádost hlavního města pracoval na právní analýze vybraných smluv. Kdo má zisky z nevýhodných zakázek? Jaký je podle Václava Lásky poměr zločinců a poctivců mezi těmi, kteří ovládají Dopravní podnik Praha. A měla ona zločinecká organizace podporu od politiků? Začíná Dvacet minut Radiožurnálu. Pozvání přijal advokát Václav Láska, který, jak už jsem řekla, právně analyzoval smlouvy dopravního podniku. Vítejte u nás.

Václav LÁSKA, advokát:
Dobrý den.

Štěpánka ČECHOVÁ, moderátorka:
Tak, kdo pročítal mediální výstupy nebo sledoval mediální výstupy, asi není moc moudrý z toho, na základě čeho vy jste se vlastně začal probírat smlouvami dopravního podniku? Kdo vám zadal a kdo platil vaši práci?

Václav LÁSKA, advokát:
Tak mě primárně oslovilo hlavní město Praha s tím, že by rádo, abych jim analyzoval po právní stránce 10 vybraných smluv, které uzavřel dopravní podnik. Já jsem si na to sestavil tým, s hlavním městem jsem uzavřel smlouvu a tuhle tu práci jsem provedl. Výsledkem byla analýza, která měla některá doporučení. A ta doporučení zněla je třeba podat, došetřit některé věci a podat konkrétní trestní oznámení proti konkrétních osobám, protože ty zakázky, které se chtěly kontrolovat, ne, že by byly jenom předražené, ony byly celé zmanipulované dobře organizovanou strukturou. Na základě těchto doporučení tehdejší vedení dopravního podniku řeklo, prostudovalo si ty závěry a řeklo: “My s vámi souhlasíme.”

Štěpánka ČECHOVÁ, moderátorka:
Promiňte, že vás přeruším, ale pojďme tedy jmenovitě, toto byla práce, kterou jste vykonával řekněme pod hlavičkou primátora Svobody, aby to bylo /nesrozumitelné/ pro posluchače.

Václav LÁSKA, advokát:
Tu jsem dělal na základě smluvního vztahu s hlavním městem Prahou.

Štěpánka ČECHOVÁ, moderátorka:
Tak za primátorování, už za primátorování pana Svobody.

Václav LÁSKA, advokát:
Přesně tak.

Štěpánka ČECHOVÁ, moderátorka:
Když jste tedy zjistil, že je potřeba podat trestní oznámení, tehdejší generální ředitel dopravního podniku, pan Lich s vámi také uzavřel smlouvu na další spolupráci?

Václav LÁSKA, advokát:
Přesně tak, já jsem ukončil spolupráci s městem, protože jsem splnil úkol, zpracoval jsem tu analýzu a příprava trestních oznámení, na to už jsem uzavřel smluvní vztah s dopravním podnikem, protože to bylo v jeho zájmu. Na základě této smlouvy jsem něco stihnul, nějaké úkoly jsem provedl, nicméně po změnách v dopravním podniku, které se staly, mi plná moc k dalšímu úkonu byla vypovězena a bylo mi důrazně připomenuto, že jsem vázán mlčenlivostí, což je pravda.

Štěpánka ČECHOVÁ, moderátorka:
Neboli pro dopravní podnik jste pracoval až do odvolání ředitele Liche?

Václav LÁSKA, advokát:
Přesně tak. Následující den poté, co byl odvolán z pozice generálního ředitele nebo možná ještě v ten samý den, trošku to splývá, mi ta plná moc byla vypovězena.

Štěpánka ČECHOVÁ, moderátorka:
Kdo podepsal vaši smlouvu na práci pro Dopravní podnik Praha?

Václav LÁSKA, advokát:
Pan ředitel Lich.

  Plné znění textu: Václav Láska, advokát

 
error: Alert: Content selection is disabled!!