2. 6. 2023

V DPP pracovala zločinecká skupina, řekl Láska

Vedení chystá nový audit, měl by prověřit všechny smlouvy od 2007.

V pražském dopravním podniku (DPP) podle advokáta Václava Lásky působila organizovaná zločinecká skupina, ve které mohli mít důležitou roli i členové dozorčí rady. Láska to řekl v České televizi.

Dopravní podnik v minulých dnech zastavil forenzní audit, který měl vyčíslit škody, jež městská firma utrpěla kvůli nevýhodně nastaveným kontraktům. Vyšetřované smlouvy byly vytipovány na základě auditu, provedeném právě advokátem Václavem Láskou.

DPP podle vlastních slov hodlá vypsat jiný, rozšířený audit. Ten by měl oproti tomu zastavenému prověřit všechny smlouvy od roku 2007.

Láskovi podnik vypověděl smlouvu. Po odvolání bývalého ředitele Vladimíra Liche ho odmítli vpustit do budovy DPP. Znemožnili tak podání dalších trestních oznámení.

“Chtěl jsem připravit druhou vlnu trestních oznámení. Když jsem šel do dopravního podniku pro podklady, odmítli mě tam bez vysvětlení vpustit,” řekl pro Aktuálně.cz minulý týden Láska.

Někdejší ředitel Martin Dvořák i bývalý šéf představenstva a bývalý radní za ODS Radovan Šteiner vinu na uzavírání nevýhodných smluv popírají.

“Nemám k tomu žádné informace, ale pokud je pravda, že kromě jiných jmen figuruje v trestním oznámení pana Lásky i mé jméno, tak jsem samozřejmě připraven kdykoli k tomu podat vysvětlení,” uvedl v textové zprávě Šteiner.

  Plné znění textu: V DPP pracovala zločinecká skupina, řekl Láska

 
error: Alert: Content selection is disabled!!