2. 6. 2023

Dozoroval kauzu Drobil, teď rozkrývá korupci v dopravním podniku

Veřejnosti je jeho jméno neznámé, přitom se podílel na vyšetřování kauzy, která stála křeslo ministra Pavla Drobila (ODS). Žalobce Adam Borgula se nyní na vrchním státním zastupitelství řadí ke klíčovým osobám ve vyšetřování korupce v pražském dopravním podniku. Společně s Lenkou Bradáčovou se mu podařilo po dvou letech policejního „vyčkávání“ vyslat kriminalisty do sídla společnosti.

Jméno Adama Borguly se loni objevilo krátce v médiích v souvislosti s vyšetřováním kauzy exministra životního prostředí Drobila. Tehdejší obvodní státní zástupce Prahy 4 dozoroval případ údajného uplácení ve Státním fondu životního prostředí, na které upozornil ministerský úředník Libor Michálek

Případ vyústil v obžalování Drobilova poradce Martina Knetiga, Obvodní soud pro Prahu 1 poté ale případ zastavil. A to hned na dvakrát. „Kvůli místní příslušnosti byla věc při zahájení trestního stíhání postoupena na Prahu 1. Nechci rozebírat, jaký to má konec a ani mi to nepřísluší,“ řekl Borgula serveru Lidovky.cz.

Nyní má ale žalobce šanci dovést další významný korupční případ do konce. Může se totiž těšit podpoře nové vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové, se kterou spolupracoval už dřív v Unii státních zástupců, jíž Bradáčová předsedá.

Podrobnosti k vyšetřování dopravního podniku Borgula sdělovat nechce. Z dřívějšího vyjádření vrchní žalobkyně ale vyplývá, že za policejní razií v sídle společnosti stojí právě tato dvojice.

Schéma rozdělování peněz z pražského dopravního podniku pode advokáta Václava Lásky

  Plné znění textu:  Dozoroval kauzu Drobil, teď rozkrývá korupci v dopravním podniku

 
error: Alert: Content selection is disabled!!