9. 6. 2023

“Kamarádšofty“ v pražském dopravním podniku

Firmy Proximity Prague, Semma, Westminster a TeliaCall získaly v minulých letech v DPP zakázky za více než 115 milionů korun.

ČESKÁ POZICE před několika týdny upozornila na firmu Tili Czech Republic, která v Dopravním podniku hlavního města Prahy (DPP) a na pražském magistrátu „otočila“ desítky milionů korun za dodávku „poradenských služeb“, zejména na elektromobily. Klíčem k úspěchu této firmy byly s velkou pravděpodobností vazby na politiky působící na magistrátu či v DPP. Nyní uvádíme další příklady, jak zakázky za desítky milionů korun v pražském dopravním podniku získávaly firmy s vazbami na bývalé vedení největší městské společnosti.

Jde o firmy Proximity Prague, Semma, Westminster a TeliaCall, které – jak ČESKÉ POZICI potvrdil tiskový odbor DPP – získaly v dopravním podniku v letech 2006 až 2012 zakázky za 115,4 milionu korun. Z odpovědí DPP vyplynulo, že u některých firem není jasné, za co přesně peníze inkasovaly. Zmíněné čtyři společnosti současně byly předmětem kontroly vybraných zakázek v dopravním podniku týmu advokáta Václava Lásky. Na otázku, zda na tyto firmy byla podaná nějaká trestní oznámení, Láska ČESKÉ POZICI řekl, že nemůže odpovědět, protože DPP trvá na jeho mlčenlivosti.

V kontrolních orgánech daných společností, v jejich vedení a ve vlastnické struktuře působí či působili lidé, kteří se znají a měli kontakty na vedení dopravního podniku, kterému v letech 2007 až 2011 šéfoval Martin Dvořák. Zainteresované osoby popírají, že by získání zakázek v dopravním podniku ovlivňovaly známosti. Navzdory tomu je třeba se na tento propletenec firem podívat a trochu jej rozmotat.

Proximity Prague, TeliaCall a kamarád Šec

Společnost Proximity Prague si v dopravním podniku v letech 2006 až 2012 přišla na 28,7 milionu korun. Tiskový odbor DPP odvedené služby popsal: „Marketing, grafické návrhy, propagační materiály; letáky Tarify; grafický návrh EKO logo DP, atlas PID; spoty Master a spoty pro Metrovision; brožury DP e-shop; jízdenky SMS, propagace nové infolinky; výluky; předprodej jízdenek SMS, IMFO stojany v metru, průvodce Metrem v pohybu či další služby.“ Ve firmě má téměř 30procentní podíl podnikatel Petr Šec, dlouholetý známý Martina Dvořáka. Oba prý spolu občas tráví čas i na Madeiře, kde má vilu Dvořákova matka Marie Nováková.

[/private]

  Plné znění textu: “Kamarádšofty“ v pražském dopravním podniku

 
error: Alert: Content selection is disabled!!