10. 6. 2023

Kde je ten Augiášův chlév v pražském dopravním podniku?

Kde je ten Augiášův chlév v pražském dopravním podniku?

Zpráva auditorské společnosti KPMG, kterou má ČESKÁ POZICE k dispozici, půlmiliardové škody v DPP kvůli předraženým zakázkám nepotvrdila.

Pamatujete si na horké léto roku 2012, kdy pražskou politikou cloumalo dění v Dopravním podniku hlavního města Prahy (DPP)? Vše začalo loni v únoru, kdy primátor hlavního města Bohuslav Svoboda (ODS) oznámil, že stav pražského dopravního podniku je ve vážném stavu a je zapotřebí podezřelé smlouvy uzavřené v minulosti podrobit auditu. Kontroly vybraných zakázek se ujal tým advokáta Václava Lásky.

O několik měsíců později primátor v České televizi prohlásil, že z Láskova „auditu“ vyplývá, že v dokumentaci dopravního podniku je doslova „Augiášův chlév“; v červenci pak Svoboda dodal, že zakázky podniku byly předražené zhruba o půl miliardy! Šlo o silná vyjádření, která se však ani po půl roce nepodařilo ověřit. A nyní je zpochybňuje i dopis od auditorské společnosti KPMG adresovaný 18. ledna generálnímu řediteli DPP Milanu Křístkovi, který má ČESKÁ POZICE k dispozici.

KPMG uvádí, že nemůže po prostudování předložených dokumentů potvrdit daný odhad případné škody na majetku DPP, pokud nějaká existuje

Šéf největší pražské městské společnosti si od KPMG vyžádal odpověď na dotaz, zda lze potvrdit, že škoda, kterou DPP kvůli některým zakázkám utrpěl, činila půl miliardy korun. (Z dopisu mimo jiné také vyplývá, že odpověď od KPMG Křístek hodlá poskytnout policii, která se ho na předražení zakázek též dotazovala.)

  Plné znění textu: Kde je ten Augiášův chlév v pražském dopravním podniku?

 
error: Alert: Content selection is disabled!!