10. 6. 2023

Policie prověřuje smlouvu mezi Prahou a advokátem Láskou

Policie a vrchní státní zastupitelství se začaly zajímat o smlouvu uzavřenou mezi Prahou a advokátem Václavem Láskou. Ten pro město zpracovával právní analýzu problematických smluv uzavřených pražským dopravním podnikem (DPP). Smlouvu za město údajně bez vědomí rady podepsal exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Policie si v dopise zaslaném městu vyžádala veškerou dokumentaci vztahující se k uzavření smlouvy. Nyní už bývalý primátor ji za město podepsal 30. dubna 2012. Policii například zajímalo, kdy a jakým způsobem byla rada o uzavření smlouvy seznámena, zda o ní radní předem věděli nebo zda magistrát podrobil smlouvu revizi. Policisté se rovněž ptali, zda a jak využil DPP takzvané plnění smlouvy. Dopravní podnik na základě výsledků uzavřel s advokátem novou smlouvu, jejímž předmětem bylo zpracování trestních oznámení.

Z dopisu, který policii zaslal jako odpověď ředitel magistrátu Martin Trnka, vyplývá, že vedení Prahy se smlouvou nebylo seznámeno, ani na ni rada města nereagovala: „Ani k ní neměla výhrady, neboť uzavření smlouvy bylo plně v pravomoci primátora hlavního města Prahy, a rada hlavního města ji nikdy neprojednávala.“

  Plné znění textu: Policie prověřuje smlouvu mezi Prahou a advokátem Láskou

 
error: Alert: Content selection is disabled!!