10. 6. 2023

900 tisíc u jízdenek navíc? Máme problém, odposlechli policisté Rittiga a spol.

5 ČÍSEL Z OBVINĚNÍ. Všichni to tušili, ale stále chyběly důkazy. Z policejního obvinění, které se podařilo LN a serveru Lidovky.cz získat, čiší sebevědomí vyšetřovatelů. Mají za to, že získali nezpochybnitelné důkazy o tom, že obchodní případ i offshorovou firmu, k níž putovaly miliony z papírny vyrábějící jízdenky, řídil ve skutečnosti lobbista Ivo Rittig.

2

Obsah

Jak z obvinění vyplývá, policie pořídila nahrávky ve dvou klíčových dnech. 27. a 29. března 2012. Vyšetřovatelé obsah odposlechů shrnuli na dvou stranách obvinění. Jde ovšem pouze o parafráze rozhovorů, přesné citace do protokolu, který si převzali obvinění a jejich obhájci, neuvedli. Dvě ukázky:

“Ivo Rittig kritizuje osobu Bulíček (šéf státní tiskárny cenin) a domlouvá se s osobami označenými jako Marek Stubley a David Michal s tím, že je potřeba na tuto osobu Bulíček zatlačit ve věci Neograph a je potřebu použít i tu ženu DPP, dále diskutují o problému, kdy nejsou schopni vysvětlit, že měli navíc 900 tisíc a je to jediný problém s policisty, jinak prý žádný další problém není.”

“Z nahrávek předmětných hovorů je zřejmá komunikace mezi osobami Marek Stubley, David Michal, Jan Janků a Ivo Rittig, přičemž předmětem této komunikace je provize hrazená společnosti Cokeville Assets z předražených dodávek jízdních dokladů.”

7

Tolik svědků policisté vyslechli. Je mezi nimi například účetní či manažerka prodeje papírny Neographu, úředníka dopravního podniku z odboru jízdních dokladů…

  Plné znění textu: 900 tisíc u jízdenek navíc? Máme problém, odposlechli policisté Rittiga a spol.

 
error: Alert: Content selection is disabled!!

Obsah

Obsah