2. 6. 2023

Posudek dopravního podniku nahrává Rittigovi. Nelze podle něj dokázat, zda vznikla škoda

Pražský dopravní podnik si nechal zpracovat posudek týkající se kauzy předražených jízdenek. Podle znalců není možné určit, zda byl dopravní podnik okraden ani o kolik korun. Zakázku totiž prý nelze srovnat s jinou, protože žádná obdobná neexistuje.

Podle posudku pro pražský dopravní podnik nelze říct, zda a jaká škoda firmě vznikla v kauze jízdenek, v níž je viněn i lobbista Ivo Rittig. Informaci přinesly deníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny. Vyšetřovatelům to může ztížit dokazování u soudu.

Policie v případu jízdenek pro pražský dopravní podnik obvinila pět lidí včetně Rittiga z praní špinavých peněz. Podnik měl uzavřít nevýhodný kontrakt s firmou Neograph na výrobu jízdenek, který zprostředkovala společnost Cokeville Assets. Neograph jí prý odváděl 17 haléřů z každé jízdenky.

Nadační fond proti korupci tvrdí, že konečným příjemcem těchto peněz byl nejspíš Rittig. Lobbista, kterého spolu s dalšími čtyřmi obviněnými zadržela policie minulý týden, nařčení fondu i policejní obvinění odmítá. Nyní už je opět na svobodě, nesmí však vycestovat za hranice.

  Plné znění textu: Posudek dopravního podniku nahrává Rittigovi. Nelze podle něj dokázat, zda vznikla škoda

 
error: Alert: Content selection is disabled!!