2. 10. 2023

Advokát Láska hodnotí znalecký posudek pro DPP. Co vzkazuje autorovi

Znalecký posudek, který si pražský dopravní podnik nechal vypracovat na základě obvinění Ivo Rittiga, měl za úkol ověřit, jestli byl kontrakt na jízdenky předražený. Závěr posudku sice tvrdí, že nelze jednoznačně stanovit, zda vznikla nějaká újma, podle advokáta Václava Lásky je to ale celé trochu jinak.

Dopravní podnik si zadal znalecký posudek, zda při tisku jízdenek (pro který byl obviněn Ivo Rittig a spol.) vznikla DPP nějaká škoda. A znalec prý došel k závěru, že nevznikla. Alespoň tak je tento znalecký posudek veřejně interpretován. Ale není to pravda. Podívejme se na to podrobně. Znalec dostal za úkol posoudit cenu obvyklou tištěných jízdenek. Jeho závěr?” ptá se advokát na své facebookové stránce Pravda s Láskou a jako odpověď přikládá citaci z posudku.

“Lze konstatovat, že cena obvyklá v tomto případě neexistuje, neboť na tuzemském trhu není možné srovnání se stejnou nebo obdobnou službou poskytovanou za stejných nebo obdobných podmínek,” cituje advokát posudek.

Láska však ve svém zamyšlení pokračuje. “Dále dostal otázku, zda ceny jízdenek v daném případě jsou na úrovni Fair Value (spravedlivé ceny). A výsledek znaleckého zkoumání?” ptá se a opět přikládá citovanou odpověď.

  Plné znění textu: Advokát Láska hodnotí znalecký posudek pro DPP. Co vzkazuje autorovi

 
error: Alert: Content selection is disabled!!