10. 6. 2023

Žalobkyně dozoruje opencard i Rittiga. Štěnici u ní doma šetří inspekce

O štěnici nalezenou u kritizované státní zástupkyně Dagmar Máchové se zajímá policejní inspekce. Máchová je přesvědčena, že odposlech souvisí s citlivými kauzami Opencard a Neograph, které dozoruje a odposlouchávali ji policisté. Angažmá Generální inspekce bezpečnostních sborů takovou verzi podporuje.

Štěnici zamontovanou do set-top-boxu měl do bytu přinést technik servisní firmy. Přítel Máchové posléze deníku Právo svěřil podezření, že zařízení namontovali policisté. Později se objevila informace, že “uši” měl u žalobkyně Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Ten s ní přitom spolupracuje na vyšetřování kauzy Opencard, nyní se ale údajně zajímá i o samotný průběh šetření.

ČTĚTE TAKÉ:

Tomu nasvědčuje i fakt, že okolnosti odposlouchávání Máchové prověřuje inspekce. Minulý týden kvůli tomu vypovídala, bližší okolnosti ale odmítá sdělit. “Nemohu to komentovat, šlo o výslech, při němž jsem byla zbavena mlčenlivosti,” řekla návladní serveru Lidovky.cz.

Informaci serveru Lidovky.cz potvrdila i mluvčí GIBS Radka Sandorová. “Co se týká prověřování ve věci odposlechu, mohu uvést, že tam šetření provádíme,” uvedla.

Máchová čelí kvůli vyšetřování kauzy Opencard ostré kritice, nepravomocný odsuzující rozsudek si totiž vyslechli jen úředníci, zatímco vedení magistrátu z éry Pavla Béma (ODS) prozatím soud míjí. Máchová aktuálně obžalovala exprimátora Bohuslava Svobodu (ODS), jeho nástupce Tomáše Hudečka (TOP 09) a dalších 13 osob kvůli porušení pravidel v souvislosti se zakázkou – více ZDE.

  Plné znění textu: Žalobkyně dozoruje opencard i Rittiga. Štěnici u ní doma šetří inspekce

 
error: Alert: Content selection is disabled!!