2. 10. 2023

Ajajaj. Protikorupčník Láska má prý také problémy s vilou. Babišovy noviny posílají zeleným na sjezd třaskavé odhalení

Strana zelených byla jen kousek od realitní kauzy, která ji mohla znevěrohodnit podobně, jako se to stalo kancléři Vratislavu Mynářovi, jenž podezřele levně koupil vilu v pražských Strašnicích. Na případ v den konání sjezdu zelených, kde budou volit nového předsedu, upozornily Babišovy Lidové noviny. Aktéry transakce měli původně být senátor Václav Láska a kandidát na šéfa strany starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Z prodeje nakonec sešlo.

V této původně chystané privatizaci měl zelený starosta Petr Štěpánek prodávat za Prahu 4 atraktivní bytový dům v pražském Podolí a zelený senátor Václav Láska měl za soukromou firmu coby jednatel uzavírat smlouvu. Z transakce nakonec sešlo s tím, že by to nevypadalo dobře. Jednak prý kvůli možnému střetu zájmů a podle LN si někteří realitní makléři myslí, že cena nemovitosti je na uvedený objekt nízká.

Vedení čtvrté městské části hodlalo prodat atraktivní bytový dům v pražském Podolí za 8,3 milionu korun firmě Tavre boro. Společnost patří podle zjištění LN dvěma seniorkám – Blance Koutské (90 procent) a Ljubě Fuchsové (deset procent), které ve vile bydlí. Jednatelem firmy je však právě senátor a protikorupční aktivista Láska. Tento týden mělo o záměru prodeje domu jednat zastupitelstvo. Radní ale návrh stáhli. Obávali se údajně, že vyjednavači, oba z řad zelených, jsou ve střetu zájmů.

“Nevypadalo by to dobře, ačkoli návrh vznikl za předchozího vedení městské části starosty Pavla Caldra (dříve ODS, dnes Hnutí pro Prahu). Starosta Štěpánek tedy tuto záležitost zdědil. Já jsem pouze poskytoval právní rady. Musím se s klientkami sejít a domluvit, jak dál. Je možné, že jejich zastupováním pověříme někoho jiného,“ uvedl k tomu senátor Láska.

Existují pochybnosti o ceně nemovitosti

“Na základě dostupných informací z právního hlediska v uvedeném případě střet zájmů nespatřuji. Podle zákona může senátor provozovat i jinou samostatnou výdělečnou činnost a být členem statutárního orgánu právnické osoby. Jde tedy spíše o otázku morálního kreditu veřejného funkcionáře,“ posoudil pro LN případ právník Milan Fric.

S odhalením transakce přišly Lidové noviny, které pod titulkem “Realitní boom. Tentokrát „Láskova“ vila. Zelený starosta prodával, zelený senátor měl za soukromou firmu coby jednatel uzavírat smlouvu. Z privatizace domu nakonec sešlo.” uvádějí:

“Kauza pozoruhodně levného nákupu strašnické vily prezidentským kancléřem Vratislavem Mynářem zřejmě odradila pražské politiky za Stranu zelených od chystaného realitního obchodu. Jeho klíčovými aktéry měli být starosta Prahy 4 Petr Štěpánek a senátor zvolený za zelené Václav Láska.”p

  Plné znění textu: Ajajaj. Protikorupčník Láska má prý také problémy s vilou.

 
error: Alert: Content selection is disabled!!