2. 6. 2023

Dopravní podnik a Ivo Rittig: U soudu zřejmě šachová bitva

Vyšetřování kauz pražského dopravního podniku a lobbisty Iva Rittiga podle informací LN skončilo. K soudu by mělo dorazit zhruba na konci října. Korunní svědek v případu jízdenek a dalších zakázek Jaroslav Kubiska v polovině září při slyšení v sídle protikorupční policie v centru Prahy využil práva nevypovídat – chce promluvit až u soudu.

Na ten výslech se protřelí advokáti z kanceláře MSB Legal a právníci zastupující podnikatele Ivo Rittiga těšili a připravovali několik měsíců. Do sídla protikorupční policie v centru Prahy jízdenek a dalších zakázek pro pražský dopravní podnik Jaroslav Kubiska dorazil na slyšení klíčový muž případu jízdenek a dalších zakázek pro pražský dopravní podnik Jaroslav Kubiska. Zástupci obviněných na něho měli připravenou paletu otázek, Kubiska však využil práva nevypovídat. „Případné dotazy zodpovím případně u soudu,“ sdělil vyšetřovatelům dle dokumentu, který mají LN k dispozici.

Někdejší finanční analytik MSB Legal Kubiska, který mimochodem proti Rittigovi a spol. vystupuje i v případu Oleo Chemical, během svého zaměstnání pro kancelář MSB Legal (v letech 2009 a 2010) shromáždil informace o finančních tocích na trase mezi dopravním podnikem a offshorovými firmami, jež posléze poskytl policii a žalobcům.

  Plné znění textu: Dopravní podnik a Ivo Rittig: U soudu zřejmě šachová bitva

 
error: Alert: Content selection is disabled!!