9. 6. 2023

Co řekl Ištvan Šlachtovi, Holmes Lestradovi a co hysterkám doporučuje MUDr. Plzák

A my už jsme se bláhoví těšili, že bude léto, dáme sem nějaké to letní povídání, fotografie krásných žen a ošklivých mužů, prostě ukážeme, že nám ani lehčí magazínový žánr není vzdálen. Ale oni že ne. Mýdlová opera plk. Šlachty se rozkročila zase o kus šířeji, tentokrát do rovin hlubinné psychologie. Ale ani v sociální demokracii není klidno. Někoho tam příšerně mrzí, že ve věci policejní reorganizace odpočítali Andreje Babiše k.o., a tak vytáhli kartu Hulinský. Dobře tedy, hozenou rukavici zvedáme.

  • Na úvod malý test z kategorie „poznej aktéry“:
    „Jak jste s celým tím případem uspěl?“ „Nic z toho nakonec nebylo. Dva zatčené jsem musel propustit a proti dalším dvěma nemám žádné důkazy.“ „Nevadí. Opatříme vám náhradou za ně dva jiné. Musíte se ale řídit mými příkazy.

V ukázce z prostorového odposlechu hovoří:
a) státní zástupce Ivo Ištvan a policejní plukovník Robert Šlachta
b) soukromý detektivní konzultant Sherlock Holmes a detektiv inspektor Gareth Lestrade
Odpovědi posílejte Janu Krausovi na FTV Prima, výherce obdrží růžové polo triko s logem ÚOOZ. Nosit výhradně s vyhrnutým límečkem. My jen poznamenáme, že historie je mocná mrcha a A. C. Doyle byl cosi jako vizionář se specializací na postrakouskouherské republiky.

  Plné znění textu: Co řekl Ištvan Šlachtovi, Holmes Lestradovi a co hysterkám doporučuje MUDr. Plzák

Autor v textu odkazuje na tento článek v HN: Chtějí jen poslušné, říká o vedení policie Šlachta. Po odchodu z ÚOOZ prý ztratil smysl života

 
error: Alert: Content selection is disabled!!