2. 6. 2023

Svědek proti Rittigovi je volný, hlavní žaloba jde k soudu

Vrchní soud v Praze v pondělí osvobodil v plném rozsahu Vladimíra Sittu mladšího – muže, který před lety upozornil na dnes už legendární případ tunelování pražského dopravního podniku, ale sám poté spadl do kuriózní trestní kauzy připomínající důmyslnou pomstu za jeho svědectví.

Sitta jako první poukázal na podezřelé finanční toky s předraženými jízdenkami, kvůli kterým jde k soudu 18 lidí včetně Ivo Rittiga, popisovaného svého času jako jednoho z nejvlivnějších lobbistů a podnikatelů s úzkými vazbami na politiky. Tento soud shodou okolností začíná příští týden.

Žaloba proti Rittigovi a spol. navazuje právě na svědectví Vladimíra Sitty. Jeho rodině patřila tiskárna Neograph, která lístky tiskla a část peněz přeposílala na zahraniční konta. Podezřelá je hlavně provize 17 haléřů za každou vytištěnou jízdenku. Machinace způsobily dopravnímu podniku škodu bezmála půl miliardy, prospěch z nich měl mít i Rittig.

Neograph na začátku patřil Sittovu otci a jeho společníkovi Janu Janků, který ji podle Sittových na začátku domluvil. Když se Sitta mladší začal podivovat nad nelogickou položkou 17 haléřů a když začal s Nadačním fondem proti korupci na případ – a na možnou spojitost s Rittigem – upozorňovat, rodina se dostala do problémů.

Čtěte také: Rittigův lístek

  Plné znění textu: Svědek proti Rittigovi je volný, hlavní žaloba jde k soudu

 
error: Alert: Content selection is disabled!!