2. 6. 2023

Nad Rittigovou partou visí bič z Karibiku. Po více než čtyřech a půl letech míří lobbista k soudu

Městský soud v Praze začal rozplétat kauzy kolem pražského dopravního podniku a lobbisty Iva Rittiga. Případ se povleče měsíce, k soudu míří 18 obviněných.

Psal se únor 2014 a mocný lobbista Ivo Rittig právě poznal, jaké to je, ocitnout se v terčíku policejního hledáčku. Detektivové tehdy v šest hodin ráno, ještě za tmy, zaklepali na dveře jeho luxusního sídla v Praze. Rittig jim otevřel a vzápětí byl zatčen. V kauze zakázek pro pražský dopravní podnik, z nichž ta nejznámější se týká vyvádění milionů korun z prodeje jízdenek do Karibiku, byl tehdy obviněn a jeho moc postupně začala slábnout.

Po více než čtyřech a půl letech zamíří Rittig a dalších 17 obviněných k pražskému městskému soudu, kde bude spletitý případ rozmotávat soudce Petr Hovorka. Tedy muž, který řešil třeba aféru Key Investments, v níž poslal nepravomocně do vězení tři bývalé manažery brokerské společnosti.

Vlajková loď

Kauza kolem dopravního podniku patří k předním případům, do kterých se pustilo Vrchní státní zastupitelství v Praze po nástupu Lenky Bradáčové do jeho čela. Mezi vyšetřovateli se vždy hovořilo o tom, že právě zde si detektivové na Rittiga nejvíce věří. V jiném případu – údajném tunelování firmy Oleo Chemical – se podnikateli podařilo spor vyhrát a obvinění se zbavit.

 
error: Alert: Content selection is disabled!!