2. 6. 2023
17h / Tisk

Revize jízdenek

Bez větší pozornosti probíhal soud, který řešil případ stamilionových obchodů kolem pražského dopravního podniku. Figuruje v něm sedmnáct obžalovaných včetně Ivo Rittiga, a dnes byl vynesen rozsudek: všichni obžalovaní byli zproštěni viny. Odemykáme text z lednového vydání, který spletitý případ podrobně rozkrývá. Pokračování najdete v magazínu Reportér, který je právě v prodeji.

Tisk jízdenek, prodeje přes mobil i u okénka, tam všude se náhle zjevily úžasné obchodní příležitosti. Peníze rázem tekly kolem celé zeměkoule. Před soudcem se odvíjely pozoruhodné příběhy vazeb mezi jednotlivými aktéry, mnohdy přátelství vzniklých v dobách práce pro Státní bezpečnost.

Detektivní zápletka se vyzrazovat nemá. Navíc hned v úvodu. Přijdete na „jízdenkový“ soud týkající se údajného tunelování pražského dopravního podniku a po pár dnech máte pocit, že jedete vlakem. Orient expresem jako od Agathy Christie.

V této slavné detektivce míří vlakem z Istanbulu do Francie skupina cestujících v jednom vagonu. Když se ve vlaku stane vražda, všichni cestující se tváří, že nemají nic společného, ale na konci zjistíte, že všichni se dávno znají, měli nějaký vztah k oběti a na zločinu se podíleli.

  Plné znění textu: Revize jízdenek

 
error: Alert: Content selection is disabled!!