2. 6. 2023

Klíčový svědek v kauze dopravního podniku odmítl vypovídat, nechce prý ublížit synovi

Klíčový svědek v případu jízdenek pro pražský dopravní podnik (DPP), v níž čelí obžalobě lobbista Ivo Rittig či bývalý šéf DPP Martin Dvořák, v pondělí u soudu odmítl vypovídat.

Bývalý ředitel papírny Neograph Vladimír Sitta starší zdůvodnil své rozhodnutí tím, že nechce způsobit případné nebezpečí trestního stíhání svému synovi. Ten je v kauze druhým hlavním svědkem a nejvyšší státní zástupce se nedávno dovolal proti pravomocnému rozhodnutí, které Sittu juniora zprostilo viny z údajného tunelování Neographu.

„Z důvodu aktivity nejvyššího státního zástupce není trestní řízení vůči mému synovi ukončeno. Mám obavu, že bych mu mohl způsobit trestní stíhání. Nebudu vypovídat,“ řekl v pondělí Sitta starší stručně u pražského městského soudu.

Za údajné tunelování Neographu byli původně obžalováni oba Sittové, soudy je ale postupně zprostily viny. Otec a syn své stíhání od počátku označovali za mstu lidí kolem lobbisty Rittiga motivovanou tím, že poukázali právě na aktuálně projednávaný případ jízdenek.

  Plné znění textu: Klíčový svědek v kauze dopravního podniku odmítl vypovídat, nechce prý ublížit synovi

 
error: Alert: Content selection is disabled!!