2. 6. 2023

Politický kmotr, jemuž nikdy neprokázali trestný čin. Rittig oslavuje i v kauze odklánění haléřů z jízdenek

Když před osmi lety Ivo Rittig vpustil do svých kanceláří reportéry z týdeníku Ekonom, překvapil je obrazy komiksových Rychlých šípů na stěnách a prohlášením, že jeho život hluboce ovlivnily ideály skautingu.

Málokdo vnímal jeho slova jinak než cynicky. Rittig, který je obecně považován za zosobnění politického kmotrovství, se ale stále může chlubit tím, že mu nebyl prokázán žádný trestný čin − přinejmenším od sametové revoluce. Minulý pátek byl spolu s dalšími šestnácti obžalovanými v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku prohlášen za nevinného. Na verdikt reagoval na sociálních sítích fotkami, jak oslavuje − v teplákové soupravě se šampaňským.

Symbolem jednoho z nejsledovanějších soudních případů posledních deseti let je 17 haléřů, které směřovaly z každé prodané jízdenky na účty firmy Cokeville Assets na Panenských ostrovech. Firmy, za kterou stál podle obžaloby právě Rittig. Státní zástupce škodu spočítal na 457 milionů korun.

Městský soud v Praze však konstatoval, že nedošlo k porušení zákona. Státní zástupce se odvolal, Rittig i další obvinění ale zůstávají do pravomocného rozsudku osvobozeni.

  Plné znění textu: Politický kmotr, jemuž nikdy neprokázali trestný čin. Rittig oslavuje i v kauze odklánění haléřů z jízdenek

 
error: Alert: Content selection is disabled!!