2. 6. 2023

Rittig a spol.: Zlatý důl to byl

“Výsledkem sedmnáct nula skončil soud týkající se údajného tunelování pražského dopravního podniku. Všech sedmnáct obžalovaných v čele s jeho bývalým ředitelem Martinem Dvořákem a lobbistou Ivo Rittigem totiž zprostil pražský městský soud obžaloby. Jádro verdiktu, jenž padl v půlce května, je následující: tři „jízdenkové“ zakázky Dopravního podniku Praha byly přidělené způsobem, který zákon umožňoval.

O co, velmi stručně a zjednodušeně řečeno, šlo?

1) Dopravní podnik vedený Martinem Dvořákem před lety vypověděl smlouvu s prodejcem jízdenek a jízdních dokladů a najal si jiného, který byl třikrát dražší.

2) Když se objevily zprávy, že se Prahou šíří padělané jízdenky, najal si Dopravní podnik bez výběrového řízení nového výrobce, papírnu Neograph. Ta městské firmě prodávala jízdenky dráže, protože se tiskly, jak znělo oficiální zdůvodnění, na „nepadělatelném papíře“. Z každé vyrobené jízdenky se vyplácela provize minimálně 17 haléřů, peníze se dostaly až ke karibské Cokeville Assets – a ta zase peníze posílala zpátky do Evropy známému lobbistovi Ivo Rittigovi.”

  Plné znění textu: Rittig a spol.: Zlatý důl to byl

 
error: Alert: Content selection is disabled!!