2. 6. 2023

Šel bych do toho znovu

“Za Jaroslavem Kubiskou prý před začátkem soudu přišel jeden z dalších obžalovaných a řekl mu, že ho obdivuje za to, co dělá, za jeho odvahu vypovídat. Možná to bylo upřímné. Možná to byla jen taktika, jak získat náklonnost člověka, který se rozhodl svědčit i za cenu vlastního odsouzení.
V každém případě následujících šest měsíců v soudní síni nic pozitivního na adresu Jaroslava Kubisky od ostatních obžalovaných nezaznělo. Především bývalí kolegové z advokátní kanceláře Šachta & Partners, proti nimž svědčil, ho označili za podvodníka, lháře a nejhoršího zaměstnance. Je to prý zloděj a padělatel firemních dokumentů. Ničitel rodin. Nemocný člověk, kterého zneužívají policejní plukovníci. Na závěr si přisadil i nejvýznamnější klient kanceláře, lobbista Ivo Rittig: ten se soudu svěřil, že kvůli nařčením z tunelování Dopravního podniku musel před osmi lety přestat jezdit městskou hromadnou dopravou a začal brát prášky na vysoký tlak. Jaroslava Kubisku označil za „odpad“ lidské společnosti.
V rozhovoru s magazínem Reportér Jaroslav Kubiska říká, že podobné osobní útoky čekal. „Jsem přesvědčen, že dělám správnou věc. Proto jsem schopen přežít všechny podobné narážky,“ říká.”

  Plné znění textu: Šel bych do toho znovu

 
error: Alert: Content selection is disabled!!