[LIGHTWEIGHT-ACCORDION TITLE=”Jmenování a působení v ČR”]
Prezident Obama jej v červnu 2010 navrhl na úřad velvyslanec v České republice, který byl od 20. ledna 2009 neobsazen. Senát USA mu však odmítl poskytnout potřebný souhlas ke jmenování, zejména pro odpor republikánského senátora Charlese Grassleye, jenž potvrzení zablokoval. Problém nastal v otázce odvolání generálního inspektora Společnosti pro národní a komunitní služby Geralda Walpina, ke kterému došlo v červnu 2009. Eisen čelil podezření, že se při něm zachoval neeticky.
29. prosince 2010 prezident Obama využil svého ústavního práva, které umožňuje, aby jmenoval vysoké státní zaměstnance i bez nutného souhlasu Senátu, a to v případě, že je činnost tohoto tělesa přerušena (čl. II, odst. 2. Ústavy, tzv. recess appointment, odročené jmenování). Jmenoval jej tak velvyslancem bez souhlasu. Období služby je v tomto případě omezeno maximálně na dva roky, protože Senát musí takové ustavení potvrdit do konce dalšího volebního období, jež trvá dva roky.
V srpnu 2011 spolu s diplomaty dalších dvanácti států vyjádřil v otevřeném dopise solidaritu s průvodem homosexuálů „Prague Pride“, za což sklidil kritiku některých osobností a hnutí z důvodu vměšování do vnitřních záležitostí země.
V roce 2011 Eisen také tvrdě lobboval proti internetovým aukcím léků v Česku, které by ušetřily miliardy korun, ovšem na úkor amerických farmaceutických koncernů.
Česku v r. 2012 nabídl “pomoc v boji s korupcí“. SPECIÁLNÍ PROTIKORUPČNÍ ÚŘAD
[/lightweight-accordion]
Z tisku:
Velvyslanec USA přednášel na právnické fakultě o boji s korupcí