2. 6. 2023

Láska

Dle médií tzv. “elitní” policejní vyšetřovatel – Kožený, IPB, kauzy nikdy nedokončil: “Láskovi se dostávalo v průběhu let mediálního ocenění jakožto neohroženému elitnímu policistovi, který vyšetřoval ty nejsložitější případy a kvůli politickým tlakům musel od policie odejít. Pravda je ale úplně jiná. Láska totiž vyšetřoval a vyšetřoval, aby se ani po letech nedobral konce. Mediálně nejznámější byl případ IPB, který po více než sedmi letech nakonec soud shodil ze stolu. Princip tzv. podřízeného dluhopisu, kvůli kterému trápil bývalé manažery banky, nebyl zřejmě schopen či ochoten pochopit dodnes. Fiaskem skončilo i jeho následné působení v roli novináře v týdeníku Ekonom, kde měl mít pozici investigativního esa, který má rozmotávat ty nesložitější kauzy“.

Od února 2005 do ledna 2008 byl Láska členem správní rady TIC, poté do ledna 2011 jejím předsedou. Transparency International Czech (TIC) Lásku podpořila dopisem ministru vnitra. Po aféře s nevrácenou státní půjčkou Láska TIC transformoval do jiné právní entity, nezatížené  závazky z minulosti.

Autor “auditu” DPP na zakázku primátora Svobody, při hodinové sazbě vyšší, než Láskou kritizovaní advokáti AK Šachta: “Primátor Svoboda pověřil vyšetřováním Dopravního podniku bývalého policistu, dnes senátora, Václava Lásku, který se prezentoval jako bojovník proti korupci a který byl kolegou státního zástupce Adama Borguly v Transparency International. Média začala Lásku označovat jako bývalého elitního policistu, o jehož elitnosti a schopnostech zřejmě svědčí to, že výsledek jeho vyšetřování kauzy IPB, která stála daňové poplatníky minimálně 400  miliard korun, nevyšetřil vůbec nic a nikdo za tuto krádež za bílého dne nebyl potrestán. Ba ani stíhán.

Při projednávání kárné žaloby za výroky vůči advokátům AK Šachta na jeho adresu kárný žalobce ČAK mj. pronesl: “Kárně obviněný evidentně zapomněl, že už nepracuje u policie, kde lze obvinit kohokoliv ze spáchání čehokoliv. Je zřejmé, že kárně obviněný nechápe principy výkonu advokacie…”

Ambicióznost a bezskrupulózní snaha vetřít se kamkoli Láskovi skutečně nechybí“, napsal o něm v r. 2019 Dušan Šrámek v souvislosti s pokusem Lásky kandidovat do orgánů ČAK

Dokumenty k Láskovu auditu

Loading...

Na základě plné moci, která mu byla udělena Svobodou dosazeným generálním ředitelem DP Lichem, podal jménem DP trestní oznámení. Plná moc byla následujícího dne odvolána.

Láska pak zužitkoval celou kauzu ještě jednou, a to ve své senátorské kampani v roce 2014, kterou založil právě na této kauze a zaplavil Prahu billboardy s podobiznou Martina Dvořáka s heslem: Chytil jsem černého pasažéra.”

Relevantní dokumenty
 
error: Alert: Content selection is disabled!!
Obsah