2. 6. 2023

Svoboda

Podle tisku “Největší kumulátor funkcí, docent Svoboda“.

Bývalý primátor Prahy, člen ODS. Obžalován za smlouvu v kauze Opencard, kvůli které nebylo zahájeno trestní stíhání pro podpis účelově rozdělené smlouvy na audit v DPP, který vyrobil V. Láska (nikdy nebyl oficiálně DPP předán, nedohledala jej ani policie). Smlouva na “audit” byla uzavřena bez souhlasu Rady.

Protikorupční bojovník, který “zapomněl” v majetkovém přiznání na půjčku 3 500 000 Kč.

Kandidát na pražského primátora Doc. Svoboda v září 2010 vstoupil do ODS.  30.11.2010 byl zastupitelstvem hl. m. Prahy zvolen primátorem v rámci pravolevé koalice ODS a ČSSD a stal se nástupcem Pavla Béma v této funkci.

21. listopadu 2011 byla ze strany ODS vypovězena koalice ODS–ČSSD na pražském magistrátu. Tři dny po vypovězení smlouvy byla Svobodou a zástupci TOP 09 podepsána nová koaliční dohoda.

Odvolání ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy a. s. Vladimíra Liche v srpnu 2012, iniciované místopředsedou dozorčí rady Davidem Vodrážkou (ODS) a podpořené většinou představenstva, vysvětloval Lich především jako politický útok na primátora Svobodu a odmítl vlastní pochybení. Média tuto událost vesměs prezentovala jako oslabení Svobodovy politické pozice a politický neúspěch a snažila se odvést pozornost čtenářů od podstaty věci.

V rámci boje o ovládnutí DPP prosadil změnu stanov, nesouhlasil s návrhy vedení na řešení ekonomické situace, to vše se záměrem dosadit vlastního vhodného gen. ředitele.

Následně, co se s ním spojil Sitta ml. a vypukla aféra “jízdenky” a “staré vedení” bylo nuceno rezignovat,  inicioval “audit”, který byl zadán bez výběrového řízení Láskovi.

Jeho názorová flexibilita je zřejmá mj. i z tohoto videa:

 Články k tématu

 
error: Alert: Content selection is disabled!!
Obsah