9. 6. 2023

TIC

Transparency International – česká republika, o.p.s. je “nevládní nezisková organizací, jejímž posláním je mapovat stav korupce v ČR.” Většinu svých příspěvků tato “nevládní” o.p.s. však získává právě od vlád, případně státního sektoru (cca 80%).

Zaměstnanci TIC:

  • byli “náhodou” přítomni domovní prohlídce v DPP;
  • podíleli se na “auditu” DPP, který připravil Láska (také zakládal TIC);
  • ředitel TIC Ondráčka podával vysvětlení ne na policii, jako ostatní, ale v kanceláři svého bývalého kolegy z TIC, státního zástupce JUDr. Adama Borguly.

Články k tématu

Další informace

Česká pobočka Transparency International byla v roce 2001 pořadatelem celosvětové protikorupční konference. Na akci měla dle rozhodnutí Zemanovy vlády dostat překlenovací půjčku ve výši 30 milionů korun. Aniž by o to někdo oficiálně požádal a aniž by vláda své usnesení někdy revokovala, byla ministerstvem financí půjčka přetransformována na dotaci. Pouze asi polovina z dotace se posléze do státní kasy vrátila“.

V roce 2005 totiž místo občanského sdružení vznikla obecně prospěšná společnost. Jde o jiné právní subjekty. Transparency International ten subjekt, který se dopustil porušení zákona, zrušil a založil jiný, bez právní kontinuity, což je celkem netransparentní způsob, jak se vyhnout oprávněné penalizaci

Důvodem transformace z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost byla zejména snaha o zlepšení řízení instituce” uvádí se ve výroční zprávě TIC. Na transformaci TIC se v době, kdy byl v jejím vedení V. Láska, podílel také budoucí člen auditního teamu v DPP Štička.

Transparency prý unikne penále

Třináctá komnata

TRANSPARENTNÍ BORDEL

 
error: Alert: Content selection is disabled!!