2. 10. 2023

Wollner

Bývalý šéf pořadu Reportéři ČT, který stál za všemi pořady, jejichž společným jmenovatelem byla snaha za každou cenu očernit bývalé vedení DPP.

Zahajujeme přehledem některých článků, které ilustrují tristní poměry, které pod jeho vedením v redakci panovaly.

Sexuální oběžování v ČT?

loader-icon

Před interní komisí, kterou zřídil generální ředitel ČT Petr Dvořák k prošetření obvinění Marka Wollnera ze sexuálního obtěžování a bossingu, vypovídalo proti svému nadřízenému minimálně třináct současných i bývalých zaměstnanců a externích spolupracovníků pořadu Reportéři ČT. Wollner se hájí tím, že jde o tvrzení typu „jedna paní povídala“. Vyšetřování spustil e-mail Nory Fridrichové. Tu naopak z bossingu nově obvinil Wollner.

Interní vyšetřování šéfredaktora publicistiky České televize Marka Wollnera spustil e-mail jeho kolegyně Nory Fridrichové. Moderátorka pořadu 168 hodin odeslala 22. listopadu dopoledne generálnímu řediteli Dvořákovi, řediteli zpravodajství Zdeňku Šámalovi, Andree Majstorovičové, která má v na starosti aktuální publicistiku na ČT1 a ČT2, a šéfredaktorovi Wollnerovi e-mail následujícího znění:

Dobrý den,

několik dní se na mě obracejí různí lidé s dotazem na údajně nevhodné chování Marka vůči ženám. Tagují mě na sítích, zda mě Marek taky obtěžoval, zda jsem také mňoukala apod. Při čtení Markétina textu jsem si vzpomněla, že na svém webu popsala to, co mi říkala už zhruba v roce 2015. Kolegové v práci a další kolegové novináři říkají, že ohledně Markéty nešlo ojedinělý případ a že existují další svědectví, včetně např. velmi mladých stážistek, se zkušeností obtěžování, vynucování sexu a zneužívání nadřazené pozice šéfredaktora.

Chtěla bych, prosím, být ujištěna, že toto není pravda.

Nora

 

K výpovědím zaměstnanců České televize o chování Marka Wollnera se dostalo více lidí, než bylo deklarováno. I samotný vyšetřovaný.

Česká televize nedokázala ochránit zaměstnance, kteří podali svědectví o údajném bossingu a sexuálním obtěžování ze strany šéfa pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera. Veřejnoprávní médium je tím vystavilo nevraživosti ve veřejném prostoru a ohrozilo vyšetření případu.

 

A další…:

  • Vše
  • Akteri
  • Novinari
Obsah
 
error: Alert: Content selection is disabled!!