2. 6. 2023

Národní fond proti korupci

NFPK oficiálně zahájil svou činnost 23. března 2011 za přítomnosti velvyslance USA v České republice Normana Eisena. Deklarovaným cílem byla podpora boje proti korupci v ČR. Hlavní osobou fondu byl bývalý ředitel zpravodajské služby (vyhozen Topolánkem) Randák, který v r. 2020 po neshodách s K. Janečkem z fondu odešel.

Tvrzení, která ochotně publikovala všechna dobová média, se po pravomocném rozhodnutí soudu ukázala jako nepodložená a lživá.

Ze stenozáznamu v PSP, 2016:

“… pan Karel Janeček, který je zakladatel Nadačního fondu proti korupci, který se tedy ohání dobrou morálkou a dobrými mravy, tak pokud vím, v minulosti měl problémy s daněmi na ostrově Mauricius a ohrazoval se tím, že v Čechách nebyla možnost jej založit. (Smích a potlesk poslanců ODS.) Tři roky poté, co české zákony takový byznys umožňují, se přesto přesun nechystá a schovává svoji firmu v luxusním daňovém ráji.”

Z článku HN 6.12.2011

“Nadační fond proti korupci oznámil, že má důkazy o tom, že kolem DPP fungovala za ředitelování Martina Dvořáka dobře organizovaná zločinecká skupina. Ta z dopravního podniku vyváděla peníze do firmy v Karibiku. A finance pak údajně končily u pražského kmotra Ivo Rittiga.

V Pražském dopravním podniku bujela obří a dobře zorganizovaná korupce. Předražovaly se dodávky jízdenek, pohonných hmot nebo náhradních dílů. A desítky milionů z těchto nevýhodných obchodů končily u jediné osoby – lobbisty a jednoho z nejvlivnějších pražských kmotrů Ivo Rittiga.

Tvrdí to Nadační fond proti korupci (NFPK), který v úterý oznámil, že činnost skupiny rozkryl a údajně má v ruce přesvědčivé důkazy o tom, jak se v DPP s penězi kupčilo.

“Vlastní investigativní činností jsme zmapovali finanční toky. A zjistili, že končí u Ivo Rittiga,” řekl člen správní rady NFPK a bývalý šéf rozvědky Karel Randák.”

 

/ NFPK, Temata
Petr Nečas aneb osudová žena

Petr Nečas aneb osudová žena

Výňatek z publikace Premiéři v rukách poradců aneb kdo komu vládne, NFPK 280617 ... Dále...
Loading...
 
error: Alert: Content selection is disabled!!
Obsah