2. 6. 2023

Protikorupční bojovník Sitta a jeho daňové podvůdky

Z emailů V. Sitty ml.

K hypotéce

  • “neoficiální přjímy, byť jsou pro mě podstatnější, nechci uvádět. Předpokládám, že jsou pro banku irelevantní.”

Je to čisťounký

  • “Mohl bych si na tebe (resp.Vitoušová) psát cesťáky a tím snižovat náklady a mít míň zdaněný peníze. Ty bys nemusel dělat nic, jen mi ofotíš techničák tvého auta a budeš sbírat sem tam účtenky od benzínu. Pak bych ti to dal jen podepsat a je to. Tebe by to nic nestálo. A až se rozhodneš si koupit autona Avium bez DPH, tak to skončíme. Promysli to. Já to tak dělám na Aničku i mamku. Je to čisťounký”

Platba právníkovi

“Uměl bych zajisti peníze na ruku bez dokladu (nemusíš dále danit)”

Kuchyň pro advokáta

“7.5 tis. DPH je škoda jim nechat

obracím se s dotazem ohledně níže uvedené faktury, je to za mou kuchyň, co jsem si koupil v IKEA a má otázka zní, zda by se dalo přes AVIUM nějak vytáhnout DPH, které bych státu nemusel nechávat.

Budu vybavovat byt a napadlo mě, jestli by nebyly možné přes Avium nějaké “daňové optimalizace” , zejména DPH, např. když koupím v IKEA kuchyň za 50.000,- Kč, jestli by se nějakým způsobem dalo DPH vytáhnout zpět, případně zda je to technicky náročné, co je k tomu potřeba.

ty si věc koupíš s DPH jménem Avium (tím se stanu spoluvlastníkem tvých věcí !!! , doneseš doklad a já ti dám DPH na ruku z firemního účtu, na který mi to časem vrátí stát, říkám to správně paní inženýrko

Ty ji jen řekni, chci si koupit to a to a rád bych to dal do nákladů AP a ona řekne ANO/NE. Piš jina na eva@5e.cz <mailto:eva@5e.cz> (Ing.Eva Vitoušová – auditorka, 5E company).
V Ikei nebo kde si to normálně koupíš, pokud možno ideálně na AP (pokud to půjde) a zplatíš to. Pak ten účet dáš mě resp. účetní a ta ho zaúčtuje. No a já ti pak dám z účtu AP ono DPH nazpátek a mě ho později vrátí stát (zatím to budem dělat z mého účtu)”

4 kolka

“…potřebuji pojistit a přihlásit na SPZ mojí novou čtyřkolku (ta co stojí v hale)
– je jiná, než ta předchozí! J
1)Tahle (černo-žlutá) je ofiko majetkem Neographu (kvůli odečtu DPH). /Ofiko to je pracovní stroj na vození nářadí a třeba i hrabaní sněhu…

Jízda na čtyřkolkce mě uchvátila natolik, že bych si rád koupil ještě jednu a touž profesionálnější. Tu současnou si nechám v Avium pro manželku nebo si ji vezmu na chalupu, případně pro ni najdu jiné využití

dát ji také zase do Avium , tak bych siji klidně koupil přes Neograph a DPH odečetl tam (klidně bych si ji mohl započíst proti dalším 2-3 mzdám,”

Pohovka

“Pohovka by asi měla taky jít. Ale jak říkám, raději předem s ní a věř, že co trochu půjde, tak to tak šoupne (viz 4kolka na hrabaní sněhu…)”

Chůvičky

“Dnes jsem od Vás dostal chůvičky Angel care 401. Zatím vše OK.
*Potřeboval bych jen změnit a poslat fakturu, stačí naskenovaná s razítkem, aby*
*1)**Odběratel byl Neograph, a.s., Litoměřická 272, 411 72 Štětí, DIČ CZ 25 14 34 68, IČO 25 14 34 68*
*2)**Zboží bylo uvedeno jako „signální a přenosové zařízení AC 401“ (… nebo nějak podobně)***
Chci to dát do účetnictví.

Kickback

“ty my řekneš, jakou cenu máš dohodnutou pro AK + kolik peněz navíc chceš ty a z toho bude celkový číslo. Já ti dohodnu, že toto číslo bude ofiko (nová/upravená) nabídka pro AK. Pak uskutečníte obchodní případ a jakmile tiskárna dostane všechny prachy, tvůj rozdíl nechám vyfakturovat na Avium”

Důchod pro matku

“kdyby se vyplatilo neofiko zaměstnat i mou matku v režimu “jen podpis smlouvy” a nic jiného a měla by pak vyšší důchod, tak by to bylo určitě fajn. Budu si přes ní levněji danit peníze (rozdělení příjmu)”

Fakturace mzdy

“vystavte fakturu jménem Avium Partners s.r.o. na Neograph a.s. na částku 160.800,- Kč (zprostředkování, konzultace, odměna člena představenstva…??? – nechám na Vás, jde o roční odměnu

Určitě by mi nevadilo “předfakturovat” i listopad a prosinec

fakturu pošlu. Nevadilo by to naroubovat třeba na STC? Tam jsou velká čísla nezatížená jinými provizemi

rád bych vystavil vyrovnávací fakturu na svoji mzdu

duben + květen + červen: použito na nákup mé závodní 4kolky”

Vztah ke státním penězům

“Protože to je akce za státní peníze, tak slibuju, že toho zkusím prožrat co nejvíc i za Vás.”

Výše uvedené vs. toto propagační video:

 

 

 
error: Alert: Content selection is disabled!!
Obsah