2. 10. 2023

Kubiska se zamotal do výpovědi

Část 3 z 48 seriálu 47T72017

Finanční analytik Jaroslav Kubiska včera po třídenním maratónu ukončil výpověď před soudem v jízdenkové kauze. Muž má status spolupracujícího obviněného a snaží se usvědčit ostatní z praní špinavých peněz, které byly údajně vyvedeny z dopravního podniku.

Státní zástupce Lata chtěl chybnou změnou stanoviska k použitelnosti odposlechů pomoci obžalobě

Část 7 z 48 seriálu 47T72017

Původní komentářové stanovisko státního zástupce Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Jana Laty o nepoužitelnosti prostorových odposlechů nařízených soudcem v jiné věci bylo správné, a odpovídá dikci zákona. Nesprávné naopak bylo, když v projednávaném případu Dopravního podniku otočil o sto osmdesát stupňů. Zřejmě chtěl na poslední chvíli pomoci obžalobě, je přesvědčen advokát Vlastimil Rampula, který v kauze zastupuje Ivo Rittiga.

Žalobce nemůže použít odposlechy Rittiga v kauze jízdenek

Část 8 z 48 seriálu 47T72017

Státní zástupce nemůže použít jako důkaz odposlechy lobbisty Ivo Rittiga a dalších obžalovaných v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik (DPP). Rozhodl o tom Městský soud v Praze, uvedla v pondělí Česká televize (ČT). Soud rozhodnutí zdůvodnil tím, že odposlechy byly pořízeny pro jiný případ, a to údajnou korupci kolem bývalého státního zástupce Libora Grygárka.

Tisk / 17h

Bez trestu – reportáž ČT s komentářem

Část 12 z 48 seriálu 47T72017

Reportáž ČT ke zprošťujícímu rozsudku: Státní zástupce se na místě proti rozsudku odvolal. Podal stížnost i proti tomu, aby soud obžalovaným uvolnil roky obstavený majetek. Je tak jisté, že případ skončí u odvolacího Vrchního soudu v Praze, který bude muset hodnotit, zda se s věcí městský soud vypořádal správně, nebo zda v něčem pochybil.

 
error: Alert: Content selection is disabled!!