2. 10. 2023

Rittig „nabubřele žvanil“ a Ištvan to nabubřele stíhal

Část 1 z 12 seriálu Nagygate

Jana Nagyová není z pohledu zákona nevinná, z konglomerátu případů známých jako Nagygate jí zůstává podmínka za zneužití vojenského zpravodajství. Ivo Rittig se nestává beránkem. Tak proč se zabývat rozsudkem Městského soudu v Praze, který oba a k nim ještě Rittigova právníka Davida Michala včera zprostil obžaloby ve věci údajně vyzrazeného dokumentu BIS?

Odposlechy je třeba brát s rezervou

Část 3 z 12 seriálu Nagygate

Policejní odposlech, ať již telefonní či prostorové, které se čas od času objevují v médiích, jsou obecně brány jako nezpochybnitelný důkaz a potvrzení oficiálně prezentované vyšetřovací verze případu. Jenže tak tomu ve skutečnosti často není. Nejenom že policie či média často s odposlechy manipulují. V úvahu se neberou ani nadsázky, či konkrétní okolnosti, za nichž byly pořízeny. To pochopitelně z nich činí pouze orientační indicie, které bez dalších důkazů nemají prakticky žádnou cenu. Pokřivené zrcadlo, které nastavují, se týká i tak významných kauz, jako je tzv. Nagygate, či Davida Ratha

Krach žalobců v kabelkové kauze Jany Nagyové? Ištvan mlčí

Část 5 z 12 seriálu Nagygate

Nejvyšší správní soud (NSS) dost možná přichystal průlom v jedné z větví kauzy Nagyová. Rozhodl totiž, že penále vyměřené za neplacení daní je samo o sobě trestem. To by se podle advokáta Ondřeje Lichnovského mohlo vztahovat i na případ někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase Jany Nečasové (dříve Nagyové), kterou policie viní z krácení daně za luxusní kabelky a šperky. Státní zástupce Ivo Ištvan nechce komentovat, zda rozhodnutí soudu povede k zastavení trestního řízení vůči Nečasové.

5 let nevíme kde je zlato a milóny?

Část 7 z 12 seriálu Nagygate

Pamatujete si ještě na legendární tiskovou konferenci Ivo Ištvána a Roberta Šlachty před pěti lety v červnu 2013? Oba tehdy hřímali: „Zabaveno 150 miliónů, desítky kilogramů zlata, zatčena Jana Nagyová, za pár dní bude obžalován premiér Nečas. Všichni jsou napojení na Ivo Rittiga, kterého taky zavřeme atd..

Začalo čištění chlévů. Odkud vane puch?

Část 10 z 12 seriálu Nagygate

Krátce před 17. hodinou se alespoň konečně zjevil premiér Petr Nečas, podpořil Nagyovou (čímž svou další politickou kariéru pevně spojil s jejím osudem) a vyjádřil podiv nad tím, proč akci odehrávající se převážně v Praze dozoruje státní zastupitelství v Olomouci. A vyzval také „policejní orgány k urychlenému objasnění“ toho, co se děje.

Jsou to žvaniví slimejšové a jednali nemravně. Trestný čin to ale nebyl, říká soudkyně o osvobození Nečasové a Rittiga

Část 12 z 12 seriálu Nagygate

oud v pondělí zprostil bývalou ředitelku kanceláře premiéra Janu Nečasovou obžaloby z toho, že před sedmi lety vynesla podnikateli Ivo Rittigovi a právníku Davidu Michalovi tajnou zprávu BIS. Soudkyně Monika Křikavová je již druhým soudcem prvoinstančního Městského soudu v Praze, který případ řešil. Její předchůdce Petr Novák, kterému případ vrátil Vrchní soud kvůli sporným odposlechům, trojici před třemi lety poslal podmíněně do vězení.

 
error: Alert: Content selection is disabled!!