Primátor zastavil hledání nového šéfa pražského dopravního podniku
V tendru se ukázaly jako relevantní pouze dvě nabídky headhunterů. Znepokojení vyvolal i únik informací z výběrového řízení.
V tendru se ukázaly jako relevantní pouze dvě nabídky headhunterů. Znepokojení vyvolal i únik informací z výběrového řízení.
Zakázky, které zadával pražský dopravní podnik, projdou hloubkovou kontrolou. “Necháváme si zpracovat analýzu, za jakých podmínek byly uzavírány veškeré smlouvy,” říká pražský primátor Bohuslav Svoboda.
Ve středu večer “popravila” šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Vladimíra Liche dozorčí rada, když ho odvolala z čela představenstva. To ho za pár hodin zbavilo i funkce generálního ředitele klíčového městského podniku s šestnáctimiliardovými tržbami. Podle všeho jde o výsledek mocenského zápasu uvnitř pražské koalice ODS a TOP 09. Lichův překotný pád se totiž odehrál bez vědomí pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS). Sám Lich považuje svůj konec právě za útok na primátora.
Několik sporných bodů, které poněkud srážejí jinak bohulibý záměr najít a vyšetřit „šotky“ ve smlouvách dopravního podniku.
Auditorská firma KPMG zaslala dopis šéfovi pražského dopravního podniku Milanu Křístkovi. Nepotvrdila v něm závěry advokáta a bývalého elitního policisty Václava Lásky z minulého roku, který ve své analýze spočítal škodu z předražených zakázek v DP Praha až na půl miliardy korun. Podle dopisu auditorů z KPMG, který má on-line deník TÝDEN.CZ k dispozici, nelze tuto částku nijak potvrdit ani doložit.
Předražené zakázky podepisovali konkrétní lidé z představenstva dopravního podniku, schvalovali je konkrétní členové dozorčí rady. Jako primátor, plně zodpovědný za hospodaření města, je Svoboda v podstatě povinen podat trestní oznámení.