2. 10. 2023

Je to útok na primátora, tvrdí odvolaný ředitel Lich

Část 4 z 6 seriálu Primátor

Ve středu večer “popravila” šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Vladimíra Liche dozorčí rada, když ho odvolala z čela představenstva. To ho za pár hodin zbavilo i funkce generálního ředitele klíčového městského podniku s šestnáctimiliardovými tržbami. Podle všeho jde o výsledek mocenského zápasu uvnitř pražské koalice ODS a TOP 09. Lichův překotný pád se totiž odehrál bez vědomí pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS). Sám Lich považuje svůj konec právě za útok na primátora.

Škody v pražském dopravním podniku nejdou vyčíslit

Část 6 z 6 seriálu Primátor

Auditorská firma KPMG zaslala dopis šéfovi pražského dopravního podniku Milanu Křístkovi. Nepotvrdila v něm závěry advokáta a bývalého elitního policisty Václava Lásky z minulého roku, který ve své analýze spočítal škodu z předražených zakázek v DP Praha až na půl miliardy korun. Podle dopisu auditorů z KPMG, který má on-line deník TÝDEN.CZ k dispozici, nelze tuto částku nijak potvrdit ani doložit.

Pane primátore, mluvte!

Část 9 z 6 seriálu Primátor

Předražené zakázky podepisovali konkrétní lidé z představenstva dopravního podniku, schvalovali je konkrétní členové dozorčí rady. Jako primátor, plně zodpovědný za hospodaření města, je Svoboda v podstatě povinen podat trestní oznámení.

 
error: Alert: Content selection is disabled!!