10. 6. 2023

Brífink NFPK

Z kauzy Předražené jízdenky profitoval Ivo Rittig

Za kauzou Předražené jízdenky Dopravního podniku hlavního města Prahy stojí lobbista Ivo Rittig. Právě on je pravděpodobně konečným příjemcem částky sedmnáct haléřů za jízdenku, což činilo bezmála sedm miliónů korun ročně. Plyne to z dokumentů, které má Nadační fond proti korupci k dispozici.

Aby společnost Neograph, a.s. získala zakázku na dodání jízdenek Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, musela roku 2007 přistoupit na podmínku, že vztah mezi ní a dopravním podnikem bude zajišťovat zprostředkovatelská firma Cokeville Assets Inc. z Britských Panenských ostrovů. Té se společnost Neograph zavázala platit 17 haléřů za jeden lístek. Nic za to přitom nedostávala. V praxi to probíhalo tak, že dopravní podnik zaplatil 34 haléřů za jeden lístek společnosti Neograph, a.s., a ta z této částky předala 17 haléřů firmě Cokeville Assets Inc. Mezi ní a lobbistou Ivem Rittigem přitom existuje konzultační a poradenská smlouva. Je tedy pravděpodobné, že konečným příjemcem 17 haléřů za jízdenku byl právě on. Celou akci připravila skupina lidí z prostředí advokátní kanceláře Šachta & Partners, v.o.s., která zajišťuje právní služby Ivu Rittigovi.

„Věřím, že rozkrytí této kauzy znejistí podvodníky v naší zemi a především povzbudí všechny, kteří se snaží bojovat s korupcí,“ říká předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček…

  Protikorupční fond: Provize z pražských jízdenek končily u Rittiga

 
error: Alert: Content selection is disabled!!